Economic Development

European Union Aid Programme
for Turkish Cypriot community

1111111
Search
Duyurular
  • 10.07.2018 - PAZARLAMA EĞİTİMİ (NICOSIA/ LEFKOŞA)
  • 03.07.2018 - DİJİTAL PAZARLAMA VE SOSYAL MEDYA EĞİTİMİ (NICOSIA/ LEFKOŞA)
  • 21.06.2018 - MARKALAŞMA EĞİTİMİ (MAĞUSA/ FAMAGUSTA)
  • 12.06.2018 - TARIMSAL ÜRÜNLER İÇİN TİCARİ FIRSATLAR EĞİTİMİ (LEFKA/ LEFKE)
  • 07.06.2018 - DİJİTAL PAZARLAMA VE SOSYAL MEDYA EĞİTİMİ (FAMAGUSTA/ MAĞUSA)
  • 10.05.2018 - PAZARINIZI GENİŞLETME EĞİTİMİ (LEFKOŞA)
  • 08.05.2018 - YEŞİL HAT TİCARETİ EĞİTİMİ (KARPASIA/ KARPAZ)
  • 27.04.2018 - İNOVASYONDA ÖNCÜ OLMAK EĞİTİMİ (NICOSIA/ LEFKOŞA)


MedyaKURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK: TOPLUMA GERİ VERMEK

Şirketler ve paydaşları, giderek sosyal sorumluluğa ve getirdiği faydalara olan ihtiyacın farkına varmaktadırlar. Sosyal sorumluluğun amacı, sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmaktır.

Kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) bir şirketin icraatları aracılığıyla çevre, tüketiciler, çalışanlar, toplumlar ve paydaşların üzerine olumlu bir etki teşvik edilmesi anlamına gelmektedir. KSS projeleri değişkenlik gösterip, çevrenin korunması, mağdur kesimlerin desteklenmesi, çocuk ve gençliğn gelişiminin teşvik edilmesi, eğitim, spor ve iş gücü geliştirilmesi, sağlık ve güvenliğin gelişimi, vb. konularda geniş bir yelpazeye deyinebilir. Bu tür projeler görünürlüğü arttırmakta ve müşteri gözünde firma imajını arttırmaktadır.

ISO 26000 işletme ve kuruluşların sosyal sorumluluğa uygun bir şekilde nasıl çalışabilindiğine rehberlik eder. Sosyal sorumluluğun ne olduğunu açıklamaya/netleştirmeye yardımcı olur, işletmelerin, prensipleri etkili eylemler içine çevirmesine yardımcı olur ve sosyal sorumluluk ile ilgili iyi uygulamaları paylaşır.

Kıbrıs’ın kuzey kesimindeki şirketler, kayıtlı vakıflara, yardım kuruluşlarına, sivil toplum örgütlerine, eğitim, sağlık, kültür-sanat, spor ve bilim dahil olmak üzere faaliyetlerde bulunan spor federasyonları ile kayıtlı faal spor kulüplerine bağış ve destekte bulunabilir. Bağış, yardım desteği ve makbuz ile belgelenmiş etkinlikler (uluslararası, bilimsel, kültürel, sanatsal) veya spor yarışmalarında katılımcıların başarılı temsili için verilen hediye veya ödüllerin maliyeti, yıllık gelir ve kardan mahsup edilebilir ancak toplam kârın %10’unu geçmemelidir. Kaybı durumunda, tutar sonraki yıla devredilemez. Sponsorluk sözleşmelerinden elde edilen harcama yıllık gelir ve kardan mahsup edilebilir. Kaybı durumunda, tutar sonraki yıla devredilemez.

Faydalı Bağlantılar: